Micro-Clima Paweł Kuczyński

mgr inż. Paweł Kuczyński

Prezes Zarządu

Mikroklimat to klimat charakterystyczny dla małej części środowiska. Może być ukształtowany naturalnie, lub sztucznie – przez człowieka. Jego części składowe, takie jak temperatura powietrza, wilgotność, ciśnienie, ruch powietrza i jego czystość wywierają wpływ na nasze samopoczucie, sprawność fizyczną i umysłową, wydajność pracy, stan zdrowia. Czy jest w naszym życiu coś ważniejszego niż powietrze?

Naszą pracą przyczyniamy się, by powietrze, którym oddychasz przebywając w pomieszczeniach zamkniętych było optymalne. By mikroklimat wokół był najlepszy. Chcemy, żeby ludzie mogli koncentrować się na tym co naprawdę dla nich ważne – na pracy dającej satysfakcję i utrzymanie na dobrym poziomie, na rodzinie i znajomych, budowaniu dobrych relacji, na realizowaniu swoich pasji i marzeń.

Dlatego nazywamy się Micro-Clima. I dlatego od 2002 roku tworzymy i dostarczamy urządzenia, które pomagają taki mikroklimat realizować – centrale wentylacyjne, agregaty chłodnicze, wentylatory. 

Gdy mogę dzięki pracy mojej firmy przyczynić się do tego, by atmosfera wokół Ciebie była lepsza i mogę to zrobić w sposób optymalny – czyli najlepszy z możliwych bo uwzględniający wszystkie ważne czynniki włącznie z kosztami zakupu i eksploatacji – czuję się szczęśliwy.

Przez większą część dotychczasowej działalności moja firma wspierała w takim właśnie działaniu duże i znane marki. Szczegóły znajdziesz poniżej, w kalendarium. Wiele się od nich nauczyłem. Być może znasz mnie stamtąd, bowiem w tym czasie współpracowałem z setkami firm, przy niezliczonej ilości dostaw, zrealizowałem kontrakty o łącznej wartości dziesiątek milionów złotych. Jednak często wówczas bywałem stłumiony. Czułem, że to nie jest to, bowiem czasem musiałem działać wbrew sobie. Silniejszy partner dyktował warunki i ustalał zasady. Często musiałem dopasowywać oczekiwania moich klientów do oferty producenta, z którym współpracowałem, a nie odwrotnie.

Z czasem doszedłem do wniosku, że czas aby idealista, perfekcjonista i romantyk, ale przede wszystkim inżynier 2 specjalności, którym jestem na papierze i w głębi duszy, zaczął się uśmiechać. Dlatego dziś oferuję Ci urządzenia spod marki Micro-Clima.

Jestem wdzięczny za wszystkie doświadczenia, jakie spotkały mnie w życiu. Dzięki temu wiem, z jakimi problemami spotykasz się na co dzień jako instalator, jako projektant czy inwestor i chcę pomóc Tobie, byś także Ty się uśmiechał.

Dlatego dziś jako Paweł Kuczyński i jako marka Micro-Clima, którą tworzę zapraszam także Ciebie, byśmy razem mogli dążyć do bycia lepszymi w tym co robimy poprzez naszą pracę, i co dajemy innym. Byśmy tworząc komfortowe warunki życia i pracy dla ludzi mogli dawać im także swój optymizm i uśmiech. I byśmy mogli ich tym optymizmem i uśmiechem zarażać 🙂

Zapraszam do współpracy!

KALENDARIUM

2001

Rozpoczęcie działalności

2002

Współpraca z firmą VTS Clima

Początkowy etap istnienia firmy to współpraca z firmą VTS Clima – ówczesnego lidera polskiego rynku w sektorze central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w zakresie obsługi inwestycji budowlanych i dystrybucji central klimatyzacyjnych. Lata współpracy zaowocowały szeregiem osiągnięć popartych wieloma nagrodami i wyróżnieniami.
2009

Współpraca z firmą Dospel Professional

W roku 2009 rozpoczęliśmy współpracę z firmą Dospel Professional w zakresie obsługi inwestycji budowlanych i dystrybucji central klimatyzacyjnych oraz wentylatorów. Perfekcyjna znajomość rynku i potrzeb klientów zaoowocowały zawarciem kontraktów na dostawy central klimatyzacyjnych, agregatów chłodniczych i wentylatorów na takie obiekty jak między innymi: Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdyni, Centrum Handlowe “Sandecja” w Nowym Sączu, Zakład Medycyny Sądowej w Warszawie, Centrum Onkologii w Warszawie, Centrum Dystrybucji Jeronimo Martins w Koszalinie, Labolatorium Coca-Cola w Radzyminie, Dworzec kolejowy w Gliwicach, Aerotunel w Ożarowie Mazowieckim, budynki Poczty Polskiej w Warszawie, budynki Politechniki Wrocławskiej, korty Legii Warszawa, hipermarkety Auchan, Selgross, a także dostawy urządzeń na budynki produkcyjne takich firm jak: Ursus, Tchibo, Carserwis, JBB, i wiele, wiele innych.
2015

Rozpoczęcie produkcji central Micro-Clima

Wieloletnia współpraca z liderami rynku central klimatyzacyjnych nauczyła nas bardzo wiele. Jednocześnie jednak przez te wszystkie lata zawsze pozostawał pewien niedosyt, poczucie, że wszystko można zrobić lepiej, szybciej, sprawniej, dlatego wraz z gronem specjalistów branży klimatyzacyjnej podjęliśmy decyzję o stworzeniu własnego produktu. Tak powstały centrale klimatyzacyjne Micro-Clima, produkt, który zawiera w sobie kilkanaście lat doświadczeń bardzo wielu doświadczonych specjalistów, a jednocześnie jest zupełnie nowy.
Teraz czas na centrale klimatyzacyjne Micro-Clima!

CO NAS WYRÓŻNIA

[icon icon=”fa fa-cogs” position=”icon-left” title=”SERWIS”]Zapewniamy sprawny, kompetentny i szybko reagujący serwis naszych urządzeń.

Prowadzimy zarówno serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny.

Wykonujemy okresowe przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne, wymianę filtrów, regulację parametrów pracy urządzenia, Nasze urządzenia niezwykle rzadko wchodzą w stan awarii, ale jeśli taka sytuacja wystąpi zapewniamy szybkie i sprawne przywrócenie urządzenia do stanu pracy.[/icon][icon icon=”fa fa-cube” position=”icon-left” title=”MONTAŻ”]Zapewniamy kompleksowy montaż central klimatyzacyjnych, okablowanie, podłączenie automatyki i uruchomienie urządzeń.[/icon]

[icon icon=”fa fa-briefcase” position=”icon-left” title=”WSPARCIE TECHNICZNE”]Zapewniamy pełne wsparcie techniczne na każdym etapie procesu inwestycyjnego, począwszy od etapu projektu, poprzez kompleksową obsługę sprzedaży a kończąc na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym urządzeń.

Przyświeca nam zasada, że najlepszą reklamą firmy jest zadowolony klient, dlatego szczególny nacisk kładziemy na fachowość i doświadczenie naszych pracowników.[/icon][icon icon=”fa fa-truck” position=”icon-left” title=”TRANSPORT, DOSTAWA”]Oferujemy dostawę naszych central klimatyzacyjnych na obiekt docelowy w każdym zakątku Europy.[/icon]