6 powodów, dlaczego pracując dla branży budowlanej powinieneś założyć spółkę o.o.?

Artykuł ten kierujemy przede wszystkim do już istniejących przedsiębiorców, którzy prowadzą swoją firmę w formie tzw. JDG, czyli Jednoosobowej Działalności Gospodarczej, lub tych, którzy dopiero planują założyć firmę i działać w branży budowlanej i zastanawiają się jaki sposób wybrać.

Tytuł artykułu i podanie konkretnej branży, wynika z faktu, że chcę się podzielić z Tobą swoim doświadczeniem związanym z funkcjonowaniem jako przedsiębiorca w branży budowlano- instalacyjnej gdyż tę branżę znam najlepiej. Ale jeśli masz lub planujesz założyć firmę i działać w innej branży to myślę, że wiedza tutaj zawarta jest uniwersalna.

(więcej…)
Więcej

Jaka powinna być moc silnika wentylatora centrali wentylacyjnej?

Jak zmienia się zapotrzebowanie na moc wentylatorów centrali wentylacyjnej?

 

Czy wiesz, że…

– Wydajność wentylatorów centrali wentylacyjnej dobieramy w taki sposób, aby pokonały one opory własne elementów składowych urządzenia, opory instalacji kanałowej i zakończeń wentylacyjnych oraz zapewniły na wyjściu instalacji – do pomieszczeń –  żądany strumień powietrza?
(więcej…)

Więcej

Czy centrala wentylacyjna może Ci pomóc w walce ze smogiem?

Skąd bierze się smog?

 

Termin smog powstał na skutek połączenia dwóch angielskich słów: smoke (dym) i fog (mgła) i jest bardzo popularnym ostatnio terminem. Mówi się, że nad większością polskich miast, szczególnie zimą wisi smog, ale co to takiego tak naprawdę jest, z czego się składa, jak można go wyeliminować i co to ma wspólnego z centralą wentylacyjną?

(więcej…)

Więcej
centrala klimatyzacyjna

Centrala wentylacyjna vs centrala klimatyzacyjna – jaka jest różnica?

Oba pojęcia skutecznie funkcjonują w świadomości użytkowników, wykonawców a nawet projektantów, czy jednak obu pojęć możemy używać zamiennie? Nie do końca…

Chociaż w praktyce o centrali klimatyzacyjnej zazwyczaj mówimy gdy posiada ona opcję chłodzenia powietrza, a o wentylacyjnej – gdy tej opcji nie ma, to jednak w istocie jest to tylko pół prawdy. A jak mówią “pół prawdy to cale kłamstwo”… Jak więc jest naprawdę?

(więcej…)

Więcej

Nowe wielkości central podwieszanych kompaktowych

Z początkiem marca 2018 wprowadziliśmy 2 nowe wielkości central kompaktowych podwieszanych: dla dedykowanej wydajności 900 m3/h oraz 3000 m3/h. Łącznie zatem typoszereg MC-K składa się z 7 wielkości. Tak, jak wszystkie istniejące dotychczas wielkości, także MC-K 600 i MC-K 3000 wyposażone są w odzysk ciepła na wymienniku przeciwprądowym, wentylatory z silnikami komutowanymi elektronicznie typu EC, nagrzewnicę elektryczną lub wodną oraz opcjonalnie chłodnicę wodną lub freonową.

(więcej…)

Więcej